Jak se u nás vyrábí šaty?

JAK SE U NÁS VYRÁBÍ ŠATY?

Běžně vše začíná schůzkou s danou klientkou, které se vždy snažíme přistupovat individuálně. Nabídneme kávu a sedneme si ke stolu. Snažíme se navzájem poznat, abychom pochopili, v čem se klientka cítí dobře, co by ráda schovala a naopak, co by ráda podtrhla. Vždy následuje povídání o představách čili barvě, střihu, stylu a vkusu. Mnohokrát si klientka žádá i něco, na co je třeba brát zřetel. Zákazník má přeci vždycky pravdu, ne??

Ve světě je postupů mnoho. Někdo nejprve kreslí a až poté se pokouší sjednotit návrh s látkami, někdo zase vůbec nekreslí a všechno má už nějak v hlavě.

Avšak my jsme si zvolili vlastní postup. Návrh modelu se vždy podřizuje výběru látky, protože každý materiál se chová jinak. Jsou materiály pevné, které nemůžeme zvolit k přiléhavým modelům, pak jsou zase pružné, které nemůžeme zvolit k modelu, který má držet určitý tvar, proto když má Jakub v hlavě nějakou představu, zajde do obchodu a snaží se svou představu co nejvíce vystihnout výběrem té nejlepší látky.

Poté ovšem nenásleduje kresba jako první, nýbrž aranžování látky na pannu. Častokrát nemůžete vymyslet tak originální návrh na papíře bez toho, aniž byste zkusili, jak onen nápad vypadá v prostoru. Papír umožňuje pohled jen z té strany, kterou jste ochotni nakreslit. Kdežto na panně je možné navrhnout i věci, které by vás na papíře ani nenapadly. Hned po  si Jakub nápad nakreslí a poté s ním dále pracuje. Avšak někdy, kdy je kresba zapotřebí, například při konzultaci s klientkou, se postup samozřejmě změní.

JAK DLOUHO TRVÁ VYROBIT ŠATY?

Doba realizace jednoho takového modelu se odvíjí dle náročnosti daných šatů. Od 40 hod. přes náročně zpracované šaty, které mohou přes 100 hodin.

Vybíráme ty nejkvalitnější látky z celého světa. Například z Itálie, Dubaje, Istanbulu, Portugalska, Švýcarska. Šaty zdobíme kvalitními komponenty české firmy Preciosa. Necháváme si vyrábět vlastní hedvábí a jsme vám schopni vyrobit na šaty i vámi vybraný vzor.

NAŠE MYŠLENKA?

Hlavní myšlenkou naší tvorby bylo vždy, ruční vyšívání. Nikdy jsme nechtěli nic lepit. Proto jsou naše produkty tak nákladné. Vkládáme do každého modelu kus sebe, každé zdobené šaty, PONERKY, atd. jsou svým originálem. Samozřejmě máme i několik šatů, které si zákaznice můžou objednávat ve více barvách a různých velikostech. Mluvíme však o nezdobených šatech, na které není například potřeba zkouška a sluší každému jakou jsou třeba naše oblíbené oboustranné šaty nebo oblíbené hedvábné sukně, kdy stačí, aby nám klientka zaslala své míry (řekneme jí, jak se má změřit), po emailu vybereme látku a pak už jen hotový produkt zašleme doručovací službou.

REALITA VERSUS FOTOGRAFIE NA INTERNETU

Často se vám určitě stalo, že při nakupování přes internet (konkrétně třeba e-bay), kdy realita a skutečnost je jiná. Je to nespolehlivé a často k rozčílení.

My se snažíme nafocené modely nafotit tak, aby model vypadal jak na fotce, tak ve skutečnosti stejně. Aby zákaznici nemělo, co překvapit. Natáčíme videa na Instagram poner_official, děláme Instasotry a vše řádně dokumentujeme.